פרויקט הרובוטיקה – קבוצת FRC,  3075#

פרויקט הרובוטיקה פועל בבית ספרנו משנת 2009, במסגרת פעילות עמותת   First העולמית.
מטרת הפעילות היא לעודד בני נוער לעסוק בטכנולוגיה ולשאוף להשגת הזדמנויות לקריירה בתחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה תוך כדי טיפוח ביטחון עצמי, ידע וכישורי חיים.
תיכון "הדרים" הצטרף לעשרות קבוצות מבתי ספר תיכוניים ויסודיים מכל קצוות הארץ הפועלות החל משנת 2005. הקבוצות פועלות בזכות הרתמות גופים בתעשייה, משרד החינוך, הטכניון, GM ו-UMI ומספר גופים נוספים מארה"ב.
שלבי הבניה והפיתוח של הרובוט מתקיימים בבתי הספר בשעות אחה"צ, בשיתוף מורים, הורים ושותפים נוספים בקהילה, בעזרתן של חברות מסחריות התורמות תקציבים ובעזרת מתנדבי יחידה צבאית מתחום הטכנולוגיה.
בכיתה יוד – התלמידים מצטרפים לפרויקט ונחשפים לשלל הפעילויות הקשורות בו – החל מהתנדבות בקהילה, דרך תכנון, ניהול ובנייה בתנאי לחץ וכמובן התחרות הארצית שאת האווירה בה לא ניתן לתאר – חייבים לחוות.
המצטרפים החדשים נדרשים להפגין מעורבות ויכולת למידה שיאפשרו להם להשתלב בקבוצה.
המוטיבציה של התלמידים ורצונם להשקיע ולהשתתף בפרויקט זה מייצגת את מכלול הערכים שתיכון "הדרים" מנסה להעניק לתלמידיו – התנדבות, יושר והגינות, עזרה לאחר, נתינה, תמיכה בקהילה, יחד עם למידה של תכנים מדעיים-טכנולוגיים, חינוך למצוינות, התמדה ודבקות במטרה, חשיבה יצירתית ועבודת צוות.
בשנות השתתפותנו בפרויקט זכינו בהישגים בעלי ערך תחרותי וערכי. נציין את החשובים ביותר:
Rookie All-Star Award: (שנת 2009) הפרס היוקרתי שהביא את הקבוצה לנסיעה לאטלנטה – פרס הקבוצה הטירונית הכי טובה שהתחילה מלא כלום. לא בבי"ס טכנולוגי, כמעט ללא עזרה מבחוץ, ונגד כל הסיכויים בנתה רובוט מצוין מבחינה טכנית יחסית לקבוצה חדשה, נלחמה בנחישות, נתנה את הנשמה והגיעה להישגים מרשימים. את הפרס הזה אפשר לקבל רק בשנה הראשונה!!!
Judges Award: (2011) פרס יוקרתי המצביע על התרשמות השופטים ממידת ההפנמה של חברי הקבוצה את הערכים החברתיים והמקצועיים של FIRST. וציטוט מדברי השופטים:
הטמעת כלל ערכי FIRST הינה נדירה. רק קבוצה המאמצת באופן כן ערכים אלה הופכת לקבוצת FIRST מושלמת ואמיתית ולכן ראויה להיקרא בשם קבוצת FIRST 2011 הטובה ביותר.
תלמידים הרוצים להצטרף, יוכלו לעשות זאת לאחר שיחה עם מוביל הפרויקט
 ותיבחן מידת התאמתם ע"פ קריטריונים שהוגדרו.

הגדרות כלליות כניסה למערכת